Jaki powinien być Notebook biznesowy?

15.12.2020 | Jakub Gertych

Stylowy, wydajny, lekki i wytrzymały? A może nie warto iść na kompromisy i wybrać urządzenie spełniające te kryteria, do tego z najnowszymi, dostępnymi  komponentami? Sprawdźmy.

Pierwszym i podstawowym kryterium wyboru nowego notebooka biznesowego jest jego cena. Nie powinna ona jednak przeważyć nad inną kwestią, czyli odpowiednim dopasowaniem urządzenia do rodzaju wykonywanej pracy. Wymagająca kadra menadżerska nie może sobie pozwolić na kompromisy i oczekuje urządzeń mobilnych i lekkich, a przy tym bardzo wytrzymałych.

Laptop do zadań biznesowych musi spełniać rygorystyczne wymogi

Niestety nie ma jednego idealnego modelu spełniającego wszystkie kryteria każdego z zawodów. Dlatego MSI stworzyło linię produktów Business & Productivity, odpowiadającą na potrzeby szerokiego spektrum wykonywanych prac, charakteryzujących się zróżnicowanymi potrzebami, których wspólną cechą jest wydajność i elegancja, połączona z wcześniej wspomnianą mobilnością. Czy zatem notebook biznesowy może być równocześnie jak dobrze dobrany zegarek, podkreślający status jego właściciela lub pozwalający wyróżnić się z tłumu nieszablonowym kolorem i wydajnością, spełniając wszystkie wymogi codziennej, ciężkiej pracy? Zdaniem MSI tak!

Zdefiniujmy jednak najpierw czym jest laptop biznesowy

Zacznijmy od zdefiniowania podstawowych potrzeb, które oddzielają prawdziwe notebooki biznesowe od tych, przeznaczonych do zwykłego, domowego użytku. W przypadku biznesowych linii kierujemy się również estetyką. Wydajność otrzymujemy przecież w pakiecie. Elegancka, stylowa linia, jak dobrze dobrany garnitur idzie często w parze z solidnym wykonaniem. Oznacza to wykorzystanie znacznie lepszych materiałów i zaprojektowanie urządzenia tak, aby było znacznie mocniejsze. W przypadku notebooków jest to po prostu bardziej wytrzymały szkielet.

Elegancki laptop jest jak dobrze dobrany garnitur

Jeżeli już wiemy, że laptop będzie wystarczająco mocny, zwróćmy uwagę na odpowiednio wysoką wydajność. W przypadku modeli z serii Business & Productivity, takich jak Summit 14,  Prestige 15, Presrtige 14 EVO dostajemy do dyspozycji najnowsze rozwiązania w postaci procesorów 11. generacji Intel Tiger Lake. Nowe jednostki sprawują się bardzo dobrze pod względem wydajności jednowątkowej. Równie dobrze sprawdza się najpotężniejszy, zintegrowany układ graficzny w historii Intela, czyli Intel Iris Xe Graphics, dodatkowo połączony z kartami graficznymi NVIDIA GeForce GTX. MSI Prestige 14 EVO to z też pierwszy laptop MSI, który dodatkowo otrzymał certyfikat Intel EVO. Oznacza on błyskawiczną responsywność urządzenia, zarówno pracując na zasilaniu sieciowym, jak i na baterii. 

Mobilność, główny atut notebooków

Każde z nowych urządzeń z serii MSI Business & Productivity zostało również stworzone z myślą o wysokiej mobilności. Zarówno seria Summit i Prestige zostały zaprojektowane do ciągłej pracy w ruchu, w dowolnym miejscu, co najlepiej odpowiada dzisiejszemu modelowi pracy hybrydowej. Przecież większość aplikacji i danych dostępnych jest w chmurze, dlatego czemu nie z korzystać ze swobody pracy z dowolnego miejsca? Drugą największą zaletą laptopów jest możliwość pracy bez zewnętrznego źródła zasilania. Jeśli komputer jest naszym narzędziem codziennej pracy, to warto zwrócić uwagę na to, aby był w stanie zapewnić nam możliwość funkcjonowania przez cały dzień roboczy, nawet jak zapomnieliśmy ładowarki.

Głównym atutem notebooków jest połączenie dwóch zalet: mobilności i wydajności

W przypadku Business & Productivity efekt ten uzyskano m.in. dzięki wytrzymałej baterii i technologii szybkiego ładowania akumulatora. Modele takie jak Summit 14 wytrzymują do 10 godzin pracy na baterii. Są też bardzo lekkie – ważą zaledwie 1,3 kg. Równie mobilne  notebooki Prestige 14 i Prestige EVO 14 – ważące zaledwie 1,29 kg, pozwalają na podobnie długi czas pracy. Jednak Prestige EVO 14 jest tutaj rekordzistą – długość pracy wynosi do 12 godzin!

Zabezpiecz swoje pliki firmowe

Notebooki pozwalają pracować w dowolnym miejscu, zapewniając mobilność i swobodę. Dlatego bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie danych i plików przechowywanych na komputerze. Jest kilka prostych metod, które zabezpieczą urządzanie przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Jednym z nich jest moduł TPM 2.0, stosowany w modelach Summit, który gwarantuje bezpieczeństwo klasy korporacyjnej, w celu zapewnienia poufności danych biznesowych. Jest to jedna z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych metod zabezpieczenia komputera przed niepowołanym dostępem.

Wojskowa Trwałość potwierdzona certyfikatem

Sam projekt urządzenia to nie wszystko. Aby produkt biznesowy był najlepszy z najlepszych, musi wytrzymać znacznie więcej niż zwykły notebook. Dlatego urządzenia MSI, oznaczone certyfikatem, spełniają rygorystyczne wojskowe standardy niezawodności i trwałości określone amerykańską normą MIL-STD 810G. W praktyce oznacza to, że są odporne na wysokie i niskie ciśnienie, upadek i uderzenia, niską i wysoką temperaturę wibracje oraz na inne czynniki, potencjalnie szkodliwe dla urządzenia.

Jeżeli Ciebie zaciekawił ten temat sprawdź co jeszcze potrafią nasze urządzenia! Po więcej szczegółów kliknij tutaj.